8 سقف روف گاردن جدید و محبوب

8 سقف روف گاردن جدید و محبوب

سقف روف گاردن

سقف روف گاردن

آلاچیق ها، سایبان ها و سایر پوشش های سقف روف گاردن می توانند تاثیر زیادی بر فضای بام سبز بگذارند؛ چه به عنوان محلی برای ایجاد سایه در آفتاب گرم تابستان باشند، چه شما را از باران بهاری و پاییزی محافظت کنند. اما از همه این ها گذشته می توانند عاملی برای زیبایی بیشتر طراحی روف گاردن باشند.

آشنایی با 8 نوع سقف روف گاردن


در این مقاله طراحی هایی که برای سقف روف گاردن استفاده می شوند را بیان کرده‌ایم که از انواع پارچه ای تا برش های فلزی را پوشش می دهند. به عکس های زیر که دارای روکش های سقف بام سبز هستند، نگاهی انداخته و ایده های لازم را یادداشت کنید.

1- اسلات هایی با فاصله های هنرمندانه

این طراحی برای روف گاردن های ساختمان هایی که رو به دریا هستند، نمای زیبایی ایجاد می کند، مانند ویلاهایی که رو به دریای خزر هستند که با یک سقف کاذب که دارای میز ناهارخوری است، می توان یک نمای میلیون دلاری ایجاد کرد.

این اسلات های سفید تمیز، که با فاصله های منظم کنار هم قرار گرفته اند، نمونه ای تازه از طراحی کلاسیک آلاچیق هاست. خطوط این اسلات ها مانند همان تخته های سقف کاذب زیر است و هر دو نگاه بازدیدکنندگان را به سمت نمای ساحلی هدایت می کند.

اسلات هایی با فاصله های هنرمندانه

اسلات هایی با فاصله های هنرمندانه

2- پنل های سوراخ دار

در یک فضای تابستانی و گرم، یک سقف با ساختاری از ترکیب چوب و گیاه، جذابیت بسیاری به سقف روف گاردن شما می دهد. این طرح و سوراخ های ایجاد شده، در مبلمان هم به کار گرفته می شود و این المان ها را به هم گره می زند.

پنل های سوراخ دار

پنل های سوراخ دار

3- طعمی از تعطیلات

در نمونه زیر، کوین کلر، طراح فضای سبز، سقف روف گاردنی را در پاریس با الهام از حس و حال مکزیک و تعطیلات آن طراحی کرده است. در گوشه ای از بام سبز، سقف قرار داده و آن را با نیمکت های سفارشی سازی شده، حتی تخت و گیاهان سرسبز تزئیین کرده است. ساختار سقف بام سبز به این شکل، فضایی روستایی همراه با سایه هایی روی زمین ایجاد کرده که حس فرار از فضای بیمار شهری را از بین می برد. حضور گیاهان در روف گاردن، آب بندی سقف روف گاردن را واجب کرده و باید برای آن تصمیماتی گرفته شود که در مقالات قبل به آنها اشاره کرده ایم.

سقف بام سبز با حال و هوای تعطیلات

سقف بام سبز با حال و هوای تعطیلات

4- پوشش های کاموفلاژ(ارتشی)

در میان بسیاری از فضائل این نوع پوشش، سازه هایی که در فضای باز استفاده می شوند، فرصتی را برای بازی با الگوهای مختلف پارچه ای برای ایجاد سایه هایی با بافت‌های متفاوت، برای شما ایجاد می کند. نمونه بالا در عکس، رنگ های جسورانه ای را کنار مبلمان شیک به کار می برد. این توری نظامی روی یک قالب فلزی سقف روف گاردن خاصی برای ایجاد سایه های زیبا می سازد. این مواد مقرون به صرفه، سبک وزن و مقاوم در مقابل اشعه ماوراء بنفش و نور خورشید هستند و الگوی شیک و جذابی در کف سقف ایجاد می کنند. هرچند می توان به جای کف چوبی از چمن های سردسیری و گرمسیری برای این کار بهره برد.

پوشش های کاموفلاژ ارتشی برای سقف های پشت بام

پوشش های کاموفلاژ ارتشی برای سقف های پشت بام

انواع مختلفی از سقف روف گاردن وجود دارد که هم برای پوشش دادن فضای گیاهی روی سقف و هم برای ایجاد فضایی برای استراحت بازدیدکنندگان استفاده می شوند. ما در شرکت گل پونه مهر نقش جهان می توانیم به شما در این زمینه راهنمایی کرده تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

5- نورگیر در سقف روف گاردن

در سالنی سرپوشیده روی بام، یک بریدگی درون سقف نمایی رو به بالا با کنتراستی رنگارنگ را در یک فضای کاملا سفید ایجاد می کند. در این فضا، حتی اگر پرده ها کشیده شده باشند، مهمانان می توانند دراز کشیده و از آسمان بالای سر خود لذت ببرند.

استفاده از نورگیر در سقف های روف گاردن

استفاده از نورگیر در سقف های روف گاردن

6- ارتباطی بین فضای داخلی و خارجی

در میان بسیاری از عناصری که می‌تواند داخل و خارج را به هم متصل کند، یک سقف روف گاردن چوبی فضایی دیدنی ایجاد کرده که چشم را به سمت فضای بیرونی و باغ هدایت می‌کند و با ایجاد کنتراست گرمی بین رنگ خاکستری بتن و رنگ سیاه بین المان ها، طراحی را مدرن و جذاب نمایش می‌دهد.

ایجاد ارتباط بین فضای داخلی و خارجی بام

ایجاد ارتباط بین فضای داخلی و خارجی بام

7- نورپردازی با چراغ های حصیری در پشت بام

این روزها، همانطور که مبلمان و دکوراسیون در حال بهبود هستند، چیدمان غذاخوری در فضای باز بیشتر شبیه یک اتاق ناهارخوری رسمی است و کمتر شبیه محلی است که می خواهید یک باربیکیو بر پا کنید.

در چنین موردی با استفاده از چراغ های حصیری روی سقف بام سبز در ارتفاع های مختلف و مبلمان زیبا در فضای باز، یک تجربه ناهار خوری عالی در فضای باز ایجاد کنید.

نورپردازی با چراغ های حصیری در سقف روف گاردن

نورپردازی با چراغ های حصیری در سقف روف گاردن

8- روکش های شیشه ای برای سقف بام های سبز

برای طراحی فضای سبزی در دهه 80 با یک فضایی که حس و حالی مدرن تر دارد، طراحان داخلی از شیشه ها در کنار دیوار آجری و کفپوش ها استفاده کردند و مبلمان جدید، نورپردازی و آشپزخانه در فضای باز، طراحی سقف روف گاردن را خاص و مدرن کرد.

طراحی سقف روف گاردن با شیشه

طراحی سقف روف گاردن با شیشه

اشتراک گذاری
×

گلپونه مهر نقش جهانy WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟