نگهداری از فضای سبز چیست و چه مزایایی دارد؟

 

نگهداری فضای سبز که به عنوان محوطه سازی هم شناخته می شود، در واقع به تمیز، جذاب و ایمن نگه داشتن منظره ملک شخصی و تجاری می پردازد که به طور معمول شامل نگهداری فضای سبز حیاط، باغ، بزرگراه و دیگر موراد هستند. علاوه بر این، نگهداری فضای سبز به کارهای فصلی روی فضای سبز مانند پاکسازی های بهاری و پاییزی، از بین بردن علف های هرز و کود دهی، مراقبت از چمن ها، برف روبی و غیره نیز شناخته می شود. برای همین استخدام یک شرکت معتبر در زمینه فضای سبز می تواند به شما کمک زیادی کند. در ادامه به نکاتی کلی درباره اصول نگهداری فضای سبز حیاط و باغ یا حتی روف گاردن پرداخته ایم.

قبل از آن خوب است بدانید که شرکت گلپونه مهر نقش جهان در زمینه طراحی و نگهداری فضای سبز به صورت کاملا گسترده در حال فعالیت می باشد و همچنین در حال حاضر با ده ها ارگان دولتی همکاری دارد اگر در این زمینه نیاز به اطلاعات و کمک داشتید شرکت ما آماده ارائه خدمت رسانی می باشد.

 
parallax background
 

فواید اصلی نگهداری فضای سبز


مزایای اقتصادی

مطالعات نشان می دهد که نگهداری فضای سبز یک سرمایه گذاری عاقلانه است که می تواند به افزایش ارزش یک ملک کمک کند. علاوه بر بهبود جذابیت بصری، راهی عالی برای استفاده از فضای موجود و بهبود عملکرد فضای خالی ملک شماست. همین مساله به بالا بردن بهای ملک شما کمک خواهد کرد.

مزایای مربوط به سبک زندگی

بسیاری از مطالعات و تحقیقات نشان می دهند که داشتن فضای سبز در اطراف ملک‌تان باعث بهبود سلامت جسمی، روانی و ارتقا تندرستی شما می شود. همچنین کاشت درختان به صورت استراتژیک باعث ایجاد سایه و خنک کردن هوا شده و به عنوان بادشکن نیز عمل می کنند. همین کار میزان نگهداری فضای باز را کمتر کرده و ایمنی کلی ملک را بالاتر می برد.

مزایای محیطی

وجود فضای سبزی که به خوبی از آن نگهداری شده است می تواند کمکی عالی برای کاهش مصرف انرژی باشد. نگهداری فضای سبز به صورت مناسب می تواند باعث فیلتر شدن گردوغبار و سایر آلاینده ها از هوا، افزایش اکسیژن در جو، مهار آلودگی، کاهش فرسایش خاک و افزایش کیفیت هوای داخل ملک شود.

مزایای کلی نگهداری فضای سبز

 • جلوگیری از رشد بیش از حد

نگهداری فضای سبز به شما کمک می کند تا بدون در نظر گرفتن زمان سال، ملک خود را تمیز و مرتب نشان دهید. با استخدام یک شرکت متخصص مانند شرکت گل پونه مهر نقش جهان در زمینه فضای سبز می توانید از نگهداری فضای سبز حیاط، نگهداری روف گاردن و باغ اطراف ملک خود مطمئن شوید و در عین حال از ملک خود نیز محافظت کنید.

 • کنترل علف های هرز

نگهداری منظم فضای سبز به کنترل و کاهش رشد علف های هرز و حفظ سلامتی گیاهان و چمن ها کمک می کند. پیرایش، هرس، کوددهی و آبیاری گیاهان از مرگ آنها جلوگیری خواهد کرد.

 • بهبود ظاهر ملک

نگهداری فضای سبز در طول سال، ظاهر ملک شما را بهبود می بخشد. گیاهان رنگارنگ، بوته های اصلاح شده و چمن های سالم به زیبایی ساختمان می افزاید. چه بخواهید برای خانواده خود مهمانی برگزار کنید، چه از مهمانان خود در یک مراسم خاص پذیرایی می کنید یا اگر به دنبال فروش خانه خود هستید، این کار روشی عالی برای زنده نگه داشتن فضای سبز در هر فصل سال است.

 • فضای بیرونی امن

علاوه بر افزایش جذابیت ملک، نگهداری از فضای سبز به شما کمک می کند که محیط اطراف ملک را تمیز و مرتب نگه دارید و به این ترتیب، ملک شما امنیت بیشتری را تجربه خواهد کرد. ظاهر شلوغ و نامرتب فضای سبز، می تواند جایگاهی برای موجودات خرابکار و یا افراد سودجو باشد.

 
آیا شما برای زیباسازی فضای سبز و باغچه خود نیاز به کمک دارید؟؟؟
 
نگهداری از فضای سبز

نگهداری از فضای سبز

جنبه های اساسی نگهداری فضای سبز


نگهداری فضای سبز می تواند باعث برجسته شدن محل کار یا ملک شما شده و به افراد ناظر حس مثبتی دهد. نگهداری منظم ملک علاوه بر اینکه ارزش خانه یا ساختمان اداری را بالاتر برده، از آن در مقابل درخت های آفت زده یا صدمه دیده، حشرات و آفات نیز محافظت می کند.

جزئیات مهمی که باید در نگهداری فضای سبز بدانید.

طرح فضای سبز ملک

طرح نگهداری فضای سبز ملک شما باید دارای تاریخچه، نقشه های اصلی و تفاوت های ظریف و خاص ملک شما باشد. در واقع باید موارد زیر را در بر داشته باشد:

 • شیوه های نگهداری فضای سبز قبلی را پیش بگیرد.
 • هر جنبه ای از ملک که مشکل دارد و رسیدگی به آن سخت است را به صورت ویژه در بر بگیرد.
 • جزئیات آخرین اتفاقات درون محیط، نوسازی ها و محل هایی که نیاز به بهبود دارند را پوشش دهد.
 • بودجه و نیازهای بصری و ویژه ملک را در نظر داشته باشد.

بررسی خاک

از آنجا که خاک پایه و اساس همه چیز است، نیاز به بررسی عمیق دارد. انجام این کار به شما کمک می کند تا از نوع خاک و نیازهای آن آگاهی پیدا کنید. موارد زیر را حتما در هنگام بررسی خاک باید مد نظر داشته باشید:

 • آزمایش خاک و روش های باروری
 • ادغام مالچ
 • ویژگی های فضای سبز
 • استفاده از خاک سطحی

مراقبت از درخت، درختچه و گل

بهتر است گیاهان را براساس مقدار آب مورد نیازشان گروه بندی کنید. متخصصان نگهداری فضای سبز می توانند بوته ها و درختانی را برای شما انتخاب کنند که آفات کمی را جذب کرده، آب کمتری نیاز داشته باشند و در آب و هوای مناسب محیط شما رشد کنند. علاوه بر این، برای اطمینان از رشد بهتر گیاهان، یک روال مناسب برای چمن زنی و هرس داشته باشد.

الزامات و کدهای ایمنی

در نگهداری فضای سبز باید از نکات منطقه ای پیروی کرده تا ایمنی ملک را کاهش ندهد. در عین حال باید چمن زنی، آبیاری، انتخاب گونه های گیاهی و کوددهی را در برنامه کاری خود در نظر داشته باشید.

خطرات فضای سبز

بهتر است خطرات موجود در ملک را مشخص کرده تا برای نگهداری از مناظر سبز مشکل پیدا نکنید. خطرات می توانند شامل موارد زیر باشد:

 • مکان های مشخصی که بقایای گیاهان در آنجا جمع می شوند.
 • هر بخشی که نیاز به نگهداری و بهبود مکرر دارد.
 • چالش های فصلی که با آنها روبرو می شوید.

سیستم آبیاری

وقتی نوبت به روش های آبیاری می رسد، نگهداری فضای سبز به شما کمک می کند تا به دنبال روش هایی برای کاهش مصرف آب باشید. زمان رسیدگی به فضای سبز زمان مناسبی برای مدیریت نشتی، جریان آب و سیستم های آبی است. علاوه بر این، می توانید در فضای سبز ملک خود مواردی مانند سنسورهای آبیاری خودکار، سنسورهای جریان، استفاده از آب باران و غیره را در این برهه زمانی به فضای سبز خود اضافه کنید.

نیازهای خاص فضای سبز

در نگهداری فضای سبز می توانید بوته ها و درختان ناسالم یا گیاهانی را که متناسب با شرایط شما نیستند، جایگزین کنید. مراقبت های روتین را از گیاهان انجام دهید و از این که در طول سال به آنها مواد مغذی و آب به اندازه کافی می رسد، مطمئن شوید.

حفظ فضای سبز

کم آب دادن یا زیاد آب گرفتن گیاهان یکی از مشکلات اصلی آنهاست، که نگهداری فضای سبز می تواند این مشکل را برطرف کند. برای این که بتوانید در تمام طول سال فضای سبزی زیبا و دائمی داشته باشید باید طرحی منظم داشته و به صورت منظم از آن نگهداری کنید.

 

استخدام یک شرکت فضای سبز حرفه ای چگونه به شما کمک  خواهد کرد.


همکاری با یک شرکت با تجربه و معتبر که خدمات جامع فضای سبز را برای شما ارائه می دهد، مزایا زیر را خواهد داشت:

باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.

نگهداری از چمن و فضای سبز نیاز به زمان قابل توجه و تلاش مستمر دارد. چمن زنی مستمر، کود دهی، کنترل حشرات و آفات، بر طرف کردن هفتگی علف های هرز و تمیز کردن بهاره یا پاییزه، از جنبه های اساسی در نگهداری فضای سبز حیاط و همچنین چمن های درون فضای سبز ملک شماست. استخدام یک شرکت معتبر به شما این امکان را می دهد که از منظره زیبای فضای سبز خود، بدون آن که تلاش خاصی بکنید، لذت ببرید.

کاری با کیفیت بالا

شناخت انواع خاک، چمن و روش های آبیاری برای سالم و زیبا نگه داشتن فضای سبز اهمیت بالایی دارد. شرکت های حرفه ای فضای سبز تجربه و دانش لازم برای نگهداری فضای سبز روف گاردن و حیاط شما را دارند. آنها می دانند برای تقویت باغ و حیاط شما از چه کودی استفاده کنند. در ادامه از یک برنامه مناسب پیروی کرده و تجهیزات مناسب باغبانی را دارند. علاوه بر این، آنها می دانند که چگونه می تواند مشکلات ناگهانی مانند رشد علف های هرز، بخش هایی که گیاهان آن مرده اند، نقاطی که برای گیاه مناسب نیستند و غیره را مدیریت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

گلپونه مهر نقش جهانy WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟