وسایل و تجهیزات باغبانی فضای سبز

وسایل و تجهیزات باغبانی فضای سبز

تجهیزات باغبانی فضای سبز

طراحان و متخصصین فضای سبز حرفه ای از ترکیبی از ابزار و تجهیزات باغبانی فضای سبز برای نگهداری فضای سبز استفاده می کنند. این ابزار شامل وسایل حفاری، وجین، هرس و پاکسازی است. اگر تازه کار خود را به عنوان متخصص فضای سبز شروع کرده اید یا این که می خواهید وسایل و تجهیزات باغبانی فضای سبز را برای استفاده شخصی آماده کنید، آشنا شدن با این وسایل می تواند به شما کمک زیادی کند.

تجهیزات باغبانی فضای سبز

تجهیزات باغبانی فضای سبز

تجهیزات باغبانی فضای سبز


بیل

بیل های گرد و تخت هرکدام اهداف مختلفی دارند، از حفاری در خاک گرفته تا حمل زباله به داخل کیسه یا سطل. بیل های گرد برای حفاری بیشتر ترجیح داده می شوند چون لبه منحنی آنها راحت تر در خاک فرو می رود. لبه پهن و صاف بیل برای برداشتن زباله ها از زمین ایده آل است. متخصصین معمولاً از بیل ها برای حفر گودال برای کاشت گیاه یا برای نصب و تعمیر وسایل آبیاری استفاده می کنند.

کج بیل

کج بیل های سنتی از دیگر تجهیزات باغبانی فضای سبز هستند که هم برای کاشت در خاک و هم برای علف‌های هرز استفاده می شوند. کج بیل‌های معمولی دارای دسته های صاف هستند که معمولا 4 تا 5 فوت طول دارند. تیغه تخت و لبه تیز کج بیل به انتهای دسته به صورت عمود وصل می شود. برای استفاده از کج بیل، متخصص، تیغه را در زمین فرو کرده و به سمت بدنش می کشد. باغبان با کشیدن کج بیل برای شل شدن خاک، حذف علف های هرز و ترکیب کودها برای کوددهی فضای سبز با خاک استفاده می کند.

شن کش

دو نوع اصلی چنگ باغی یا شن کش در بین تجهیرات باغبانی فضای سبز وجود دارد: شن کش کمانی و شن کش برگ ها. ویژگی متمایز این نوع چنگک ها به سفتی و سختی دندانه های آنها مربوط است. در حالی که شن کش های کمانی دارای خارهای ثابت و سفت هستند، چنگک برگ ها دارای نوک های نازک و انعطاف پذیر است. نوک های شن کش کمانی مستقیما از سرپهن و صاف آن ها بیرون می آید. پنجه های چنگک برگ به سمت بیرون پهن شده تا سری منحنی شکل ایجاد کند. باغبان از شن کش منحنی برای بیرون کشیدن بارهای سنگین و بخش های بزرگی از خاک استفاده کرده ولی از چنگک برگ برای کشیدن بقایای سبک مانند برگ و دیگر اجزای گیاهی استفاده می کند.

ماشین چمن زنی

ماشین چمن زنی

ماشین چمن زنی

ماشین های چمن زنی مدرن از گاز یا برق برای چرخاندن سریع تیغه های تیز استفاده می کنند. تیغه های ماشین چمن زنی از بدنه دستگاه آویزان شده و 1 اینچ یا چند اینچ بالاتر از سطح زمین قرار دارند. باغبان، چمن زن را به سمت پایین فشار می دهد تا تیغه ها راه خود را بین چمن باز کرده و جلو بروند. هرچند این دستگاه از تجهیرات باغبانی فضای سبز را با نام ماشین چمن زن می شناسند، ولی در واقع هر پوشش نرم زمینی را برش می دهد.

دمنده

دمنده ها در واقع از یک نیروی هوایی قوی برای انجام وظایف چنگ برگ استفاده می کنند. این تجهیزات باغبانی فضای سبز برای جمع آوری زباله ها استفاده می شوند. دمنده از برق یا گاز برای تامین موتور خود استفاده می کند. هوا از طریق یک شلنگ بلند یا یک لوله از ابزار خارج می شود و باغبان آن را به سمت برگ های پراکنده نشانه می گیرد و آنها را به صورت یک توده یکپارچه درمی آورد.

دستگاه هرس دستی

ماشین هرس یک رشته پلاستیکی ضخیم را می چرخاند تا علف های هرز سخت و پوشش زمین را خرد کرده و برش دهد. این نوارهای چرخان دستگاه هرس به انتهای یک تیره متصل می شوند. باغبان بالای ستون را نگه داشته و مجموعه رشته های وصل شده را در سطح زمین قرار می دهد. روشن کردن آن باعث می شود که این دستگاه برقی یا گازسوز به سرعت رشته ها را چرخانده و از بین پوشش گیاهی عبور کند.

چمن زن

این دستگاه چمن زن با نام های متفاوتی در بین تجهیزات باغبانی فضای سبز شناخته می شود و بهترین کاربرد آن در چمن زنی چمن ها روی لبه است. این دستگاه دارای یک سیم پلاستیکی در حال چرخش است که چمن را در ارتفاع دلخواه خرد می کند. این چمن زن ها دستگاه های بلندی داشته و گیره هایی دارند که بتوانند هنگام استفاده از ابزار آن را محکم نگه دارند. زنجیر برش با یک محافظ پوشیده می شود تا مانع از پخش شدن باقیمانده گیاه در فضا شود. این ابزار برای بریدن چمن در نزدیکی لبه های باغ های تزئینی، دیوارهای حائل، ایوان ها یا ستون ها به بهترین نحو کار می کند.

استفاده از ابزار باغبانی جهت هرس کردن، نگه داری فضای سبز و حتی آبیاری آن اهمیت بالایی داشته و همچنین فضای زیادی را از شما می گیرند. سپردن نگهداری فضای سبز به یک گروه متخصص می تواند این مسولیت را از شانه شما بردارد. ما در شرکت گل پونه مهر نقش جهان می توانیم به شما در این زمینه کمک کنیم، با ما تماس بگیرید.

قیچی باغبانی

قیچی باغبانی از تجهیزاتی باغبانی فضای سبز است که برای هرس درختان فضای سبز استفاده می شود. این قیچی برای هرس شاخه های به اندازه انگشت یا بزرگتر استفاده می شود. آنها می توانند شاخه هایی با قطر 1 تا ½ اینچ را برش دهند. قیچی های دنده ای سه برابر بیشتر از قیچی های معمولی قدرت برش دارند.

قیچی هرس

قیچی هرس

قیچی هرس

قیچی های هرس برای باغ های کوچک و جدا کردن سر گل های مرده یا ساقه های کوبیده شده و شاخه های کوچک مناسب هستند. این ابزار از تجهیزات باغبانی فضای سبز برای کوتاه کردن ساقه های کوچکتر از ½ اینچی مناسب هستند. استفاده از آن‌ها برای ساقه های بزرگتر می تواند به گیاه صدمه بزند.

اره هرس

اره هرس

اره هرس

اره هرس یک اره همه کاره برای باغدار است. بعضی از آنها قابلیت جمع شدن دارند که برای جابجایی و نگهداری مناسب تر هستند. تیغه آنها به راحتی ساقه های چوبی را از بازو برش می دهد. برای قطع درختان بهتر است از اره های برقی استفاده کنید.

شلنگ و سمپاش

شلنگ و سمپاش

هیچ وسیله ای راحت تر از شلنگ برای آبیاری نیست. ابزار آبیاری فضای سبز انواع مختلفی دارند و حتی جنس شلنگ ها می تواند متفاوت و با رنگ های مختلف استفاده شود. اسپری ها چه برای آبیاری چه برای سمپاشی می توانند مناسب باشند و آب یا سم را به نواحی به خصوصی به صورت مقطعی از فضای سبز برسانند.

چرخ دستی

چرخ دستی

چرخ دستی

چرخ دستی یکی از تیزات باغبانی فضای سبز است که کار باغبان را آسان‌تر می کند. می توان، خاک، کمپوست، هزیم و موارد دیگر را با آن حمل کرد. همچنین می توان برای حمل وسایل باغبانی یا حتی خیساندن ریشه گیاهان قبل از کاشت از آن بهره برد. مدل های دوچرخ برای بارهای سنگین پایدارتر هستند. در هنگام خرید آنها حتما به لاستیک آن توجه کنید و مدلی بگیرید که هیچ وقت صاف نمی شود.

اشتراک گذاری
×

گلپونه مهر نقش جهانy WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟