ایده هایی برای طراحی فضای سبز حیاط خانه

ایده هایی برای طراحی فضای سبز حیاط خانه

فضای سبز حیاط خانه

فضای سبز حیاط خانه

 فضای کوچک حیاط خود را با ایده های آمده از طراحی فضای سبز حیاط خانه از جمله استفاده از لایه ها، مواد صحیح باغداری و کاشت گیاهان، به صورت خلاقانه تغییر بدهید.

ایده های بیان شده در اینجا رویکرد مورد علاقه ما برای ایجاد یک محوطه زیبا بدون توجه به اندازه آن را دربرمی گیرد.

با در نظرگرفتن اصول بیان شده در طراحی فضای سبز و طراحی فضای سبز ویلا، طراحی فضای سبز حیاط کار آسانی خواهد بود. از پیدا کردن پیمانکار مناسب تا استفاده صحیح از بودجه، همه مواردی هستند که باید در هنگام طراحی فضای سبز حیاط خانه به آنها توجه کنید. این روزها که حیاط خانه ها از حالت کلاسیک خارج شده و کوچکتر شده اند، دادن هویت و شادمانی به آنها بدون این که کوچکی آنها را نشان دهد، به نظر سخت می آید، ولی باید بدانید که همیشه نیاز به استفاده از گیاهان بیش از اندازه برای داشتن ظاهری طبیعی نیست.

طراحی فضای سبز حیاط خانه

طراحی فضای سبز حیاط خانه

در ادامه به چندین ایده برای طراحی فضای سبز حیاط خانه پرداخته‌ایم:

ایده هایی برای طراحی فضای سبز حیاط خانه


حیاط های باریک و بلند

آیا به دنبال ایده فضای سبز حیاط خانه برای حیاط های باریک می گردید؟ اگر از روش های استفاده از فضا و اندازه گیری دقیق، اطلاع داشته باشید و بتوانید از الهامات بهره ببرید، طراحی فضای سبز حیاط خانه با حیاطی باریک و بلند کار سختی نخواهد بود و به آن زندگی می بخشد.

حیاط های باریک و بلند

حیاط های باریک و بلند

ابتدا، پشت پنجره بایستید و به حیاط خود نگاهی بیاندازید، به چه چیزی دوست دارید نگاه کنید؟ گلدون زیبایی که با گیاهان پوشیده شده است یا فضایی برای مطالعه؟ نماهای هر پنجره را در نظر بگیرید، این کار خیلی مهم است.

اگر در نحوه کاشت گیاهان هنوز به نتیجه ای نرسیدید، از فضای سبزهای عمودی ایده بگیرید. برای این کار می توانید درختچه ها را در کنار گیاهانی که روی دیوار به سمت بالا رشد می کنند، در نظر داشته باشید. این کار فضای جالبی را به حیاط اضافه کرده و آن را وهم آلود می کند.

باغچه در ایوان

ایده های باغچه در ایوان معمولاً مقرون به صرفه و چندین منظوره هستند و راهی است تا فضای خانه را تا باغچه پیش برد. می توانید با استفاده از مبلمان مخصوص باغ و ایجاد یک محیط سرگرمی در باغچه، بدون این که کار ساختمانی سنگینی انجام دهید، یک فضای سبز حیاط خانه خاص ایجاد کنید.

ایوان می تواند یک نقطه کانونی عالی برای ایده های فضای سبز حیاط خانه باشد که نگهداری کمی نیاز دارد، در ضمن، ارزان تر و راحت تر از سنگ فرش کردن است.

باغچه در ایوان

باغچه در ایوان

ایوان سازی می تواند به بخش های دیگر گسترده شده یا این که تنها به راه هایی که بخش های مختلف را به هم وصل می کنند کوچک شود. گاهی در حیاط های کوچک می توان از ایوان سازی به جای چمنزارها و سنگ فرش ها استفاده شود.

آبنما در فضای سبز حیاط خانه

مهم نیست فضای بیرونی شما چقدر کوچک باشد، یک آب نمای ساده می تواند اثر زیادی روی محیط بگذارد. فضای سبز حیاط خانه باید جایی برای آرامش شما باشد. گاهی یک آب نمای مستقل کوچک مانند یک کاسه ساده یا چشمه های کوچک می تواند این حس را به فضا بدهد، بدون اینکه فضای زیادی از حیاط را بگیرد. این آب نماها اغلب با پمپ کار کرده و در گردش هستند و زیاد به نگهداری نیاز ندارند.

برای داشتن نمونه های دیدنی تر، وجود آبشار مصنوعی یا دیوار آب نیز می تواند انتخاب خوبی باشد. اما باید بدانید که هرچه آبنما بزرگتر باشد به برنامه ریزی و نگهداری بیشتری برای تمیز نگه داشتن و حفظ آب نیاز دارد و اغلب باید توسط نصاب حرفه ای نصب شود.

آبنما در فضای سبز حیاط خانه

آبنما در فضای سبز حیاط خانه

وقتی صحبت از آب نما می شود محل قرار دادن آن در فضای سبز حیاط خانه اهمیت بالایی دارد. محل های خیلی نورگیرکه می تواند باعث رشد علف هرز شود و در کنار درختان که ممکن است برگ درون آنها بریزد، انتخاب صحیحی نیستند.

برای کار افتادن پمپ آب نما نیاز به برق دارید. بهتر است از سیستم های محافظت برای شوک الکتریکی استفاده کنید، به خصوص اگر کودکان به آن دسترسی دارند.

برای طراحی فضای های کوچکتری مانند حیاط آپارتمان یا خانه، انتخاب صحیح اندازه ها و مواد و گیاهان اهمیت زیادی دارد. شرکت گل پونه مهر نقش جهان با داشتن سال ها تجره و بهره وری از متخصصین در این زمینه، می تواند به شما در طراحی فضای سبز حیاط خانه کمک کند. با ما تماس بگیرید.

استفاده از سنگ فرش ها جهت ایجاد فضا برای سرگرمی

لازم نیست برای طراحی فضای سبز حیاط خانه حتما به دنبال موارد عجیب باشید. تنها استفاده درست از نقش رنگ در طراحی فضای سبز، نقش مواد و حتی انتخاب صحیح مبلمان می تواند نتیجه مناسبی بدهد. هرچند این بدین معنا نیست که نمی توانید در طراحی فضای سبز حیاط خانه ماجراجویی کنید و موارد جدید را امتحان کنید ولی باید توجه کنید موارد زیادی را به زور در فضا جای ندهید که باعث می شود ظاهری به هم ریخته داشته باشد.

استفاده از سنگ فرش ها

استفاده از سنگ فرش ها

مصالحی که ظاهری طبیعی به باغ می دهند مانند چوب و سنگ می تواند به فضا، گرما و جذابیت بدهد و در گذشت زمان همچنان زیبا باقی بماند. برای مثال می توان از سنگ‌فرش با پالت رنگی یکسان با مبلمان استفاده کرد تا فضای بصری را گسترش داده و حس فضا را منتقل کرد.

حیاط نورگیر

اگر مصمم هستید که در طول ماه های گرم از باغ خود تا آنجا که ممکن است استفاده کنید، یک سایبان می تواند به شما برای ایمن بودن از نور و باران کمک کند. در گرمای روز، داشتن یک سرپناه در مقابل نور خورشید انتخاب صحیحی است. در این زمینه می توان از سرپناه های کوچک گرفته تا سایه بان های محرک استفاده کرد.

حیاط نورگیر

حیاط نورگیر

برای استفاده بهینه از فضای سبز حیاط خانه رو به جنوب می توانید صندلی ها را در مناطق سایه دار قرار داده و در روز طولانی و مه آلود به تماشای محیط حیاط خود در آرامش بنشینید.

استفاده از زیبایی گیاهان در فضای سبز حیاط خانه

همه حیاط ها نیاز به سنگ‌فرش ندارند و کاشتن گیاهان وحشی می تواند به حیاط شما روح بدهد.

گیاهان در فضای سبز حیاط خانه

گیاهان در فضای سبز حیاط خانه

در مثال بالا، گیاهان همیشه سبز حسی عجیب را به بیننده منتقل می کند که حداقل در نیمی از سال ظاهری زیبا دارد. سرخس های درختی در اندازه های مختلف و ترکیب آن‌ها با دیگر درختان و چمن یک ملیله سبز خیره کننده ایجاد کرده است.

گاهی باغ ها در انتهای تابستان بی رمق به نظر می رسند، چون گیاهان چندساله شروع به محو شدن می کنند. یک راه آسان این است که از گل های زمینی که حسی گرمسیری به محیط می دهند استفاده کنید. خرید گیاهان آماده برای ادامه تابستان می تواند روح جدیدی به حیاط بدهد و رنگ باغ را متنوع تر کند. انتخاب گیاهان بهتر است بنابر منطقه شما باشد.

ترکیب گیاهان با سنگ‌فرش

برای یک فضای سبز حیاط خانه که سبکی مدیترانه ای دارد درختان زیتون می توانند گزینه مناسبی باشند. پیچش تنه ها و مقاومت آنها در مقابل شرایط، آنها را تبدیل به گزینه هایی جذاب در طراحی فضای سبز حیاط خانه می کند.

ترکیب گیاهان با سنگ‌فرش

ترکیب گیاهان با سنگ‌فرش

کلید داشتن یک حیاط مناسب استفاده از دو عنصر اصلی و انتخاب صحیح آنهاست، گیاهان و سنگ‌فرش ها. می توانید از مواد طبیعی برای دادن حس آرامش در یک فضای شهری بهره ببرید.

اشتراک گذاری
×

گلپونه مهر نقش جهانy WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟