11 راه برای نگهداری از فضای سبز در زمستان

11 راه برای نگهداری از فضای سبز در زمستان

نگهداری از فضای سبز در زمستان

نگهداری از فضای سبز در زمستان

پاییز زمانی برای فراموش کردن فضای سبز نیست، بلکه بهترین زمان برای شروع نگهداری از فضای سبز در زمستان، ابتدای پاییز است، تا فضای سبزی زیبا و رنگارنگ داشته باشید.

در برنامه ریزی برای نگهداری فضای سبز خود، زمستان را کامل از لیست خارج کنید. با انجام مراحل مناسب، می توانید فضای سبز خود را برای ماه های سرد پیش رو آماده کرده و منظره ای را ایجاد کنید که در بهار به خانه یا محل تجاری شما زیبایی ببخشد.

نگهداری از فضای سبز در زمستان

نگهداری از فضای سبز در زمستان

نگهداری از فضای سبز در زمستان


هوادهی

چمن فضای سبز معمولاً از زمستان بهترین استفاده را برده و با رنگ و رویی زیبا و با نشاط در بهار برمی‌گردد. زمانی که هنوز چمن‌ها سبز هستند آنها را هوادهی کنید. به چمن خود در ابتدای ماه های سرد فضایی برای تنفس بدهید. هوادهی پاییزی یکی از رکن‌های اصلی نگهداری از فضای سبز در زمستان است که خاک خشک و فشرده را تجزیه کرده و اجازه می‌دهد آب و مواد مغذی به ریشه ها برسد. آبیاری چمن با دست در ماه های خشک زمستانی می تواند به سبز شدن سریع‌تر آن در بهار کمک کند.

بذرپاشی در پاییز

فرمولی برای موفقیت در نگهداری از فضای سبز در زمستان وجود دارد. هوادهی پاییزی و بذرپاشی می تواند به پر شدن جاهای خالی کمک کرده و زمینی سرسبز در اوایل بهار را برای شما به ارمغان بیاورد. همینطور با استفاده از گیاهان مقاوم و سالم، فضای سبز کمتر دچار آفات و بیماری ها می شود.

بذرپاشی در پاییز

رسیدگی به خاک

نگهداری از فضای سبز در زمستان به معنی نگهداری از خاک گیاهان نیز هست. نرم کننده خاک می‌تواند چمن و گیاهان سرسبزتری را در بهار به فضای سبز داده و تکه های قهوه ای را پر کند.

سبز نگه داشتن

زمان و هزینه ای که برای چمن زنی، هرس و نگهداری گیاهان صرف می کنید را، با کوددهی در پاییز کاهش دهید. کنترل علف های هرز پاییزی، علف های هرز چند ساله را مانند قاصدک ها و خارها از بین برده و تاثیر بیشتری از سمپاشی ها در تابستان دارد.

هرس کردن

برای نگهداری از فضای سبز در زمستان و جلوگیری از شیوع بعضی بیماری ها، هرس کردن درختان یا بوته ها در زمستان و فصل خواب آن‌ها بسیار ضروری است. زمستان بهترین زمان برای هرس کردن درختان برگ ریز که در خوابند بوده و بهترین زمان برای هرس درختان همیشه سبز و صنوبر است.

فضای سبز در هر فصل سال نیاز به نگهداری و مراقبت های ویژه دارد. شرکت گل پونه مهر نقش جهان با داشتن تخصص در زمینه نگهداری فضای سبز می تواند به شما در سالم و زیبا نگه داشتن فضای سبز در هر 4 فصل سال کمک نماید.

آبیاری پاییزی و زمستانی

دی ماه معمولاً خشک ترین ماه زمستان است. آبیاری در این دوره برای سلامت درختان و بوته ها اهمیت بالایی دارد. درختان باید هر ۳ یا ۴ هفته تا زمانی که دما بالاتر از حد یخ زدن است، آبیاری شوند.

باروری و کوددهی درختان

با خنک و مرطوب شدن یکنواخت خاک، رشد درختان و درختچه ها در پاییز از سر گرفته می شود و زمان مناسبی برای بارور کردن درختان است. کوددهی پاییزی، بهره وری خاک را افزایش داده و در افزایش مواد مغذی و رشد ریشه ها نیز موثر است. درختان و و درختچه‌هایی با سیستم ریشه ای سالم و مولد، امکان دارد که در زمستان شاخه مرده کمتر و در بهار رشد بیشتری داشته باشند.

باروری و کوددهی درختان

باروری و کوددهی درختان

بررسی سیستم آبیاری

استفاده از روش‌های ضد یخ زدن و بررسی سیستم های آبیاری قبل از شروع فصل سرما و یخبندان، باعث می‌شود نیازی به پرداخت هزینه زیاد بعد از زمستان نداشته باشید. می توانید با استفاده از هوای فشرده شده تمام آب و رطوبت درون سیستم را خالی کرده تا در طول زمستان یخ نبسته و باعث منفجر شدن یا باد کردن لوله ها نشود.

مطمئن شوید که محافظ جریان برگشتی را به خوبی پوشانده‌اید تا از یخ زدگی شدید که باعث شکستگی لوله ها و آب گرفتگی محل منبع می‌شود، جلوگیری کنید. به خصوص اگر از چوب برای کفپوش های طراحی فضای سبز استفاده کرده باشید و لوله ها از روی آن بگذرد، می تواند به کفپوش نیز صدمه وارد کند. برای این کار می توانید از یک متخصص در زمینه نگهداری از فضای سبز در زمستان کمک بگیرید.

کاهش گیاهان چندساله

زمانی که دما به حد یخ زدگی رسید و گیاهان مردند، ساقه های گیاهان چند ساله را از فاصله یک یا دو اینچی از سطح زمین برش دهید. در پاییز استفاده از مالچ هایی مانند مالچ یونجه، نی یا برگ سوزنی کاج می تواند برای نگهداری از فضای سبز در زمستان مفید باشد. چند اینچ بالایی مالچ ها را در زمستان در بستر گل ها تازه وارد کنید تا از یخ زدگی گیاهان چندساله جلوگیری نمایید. مالچ را اطراف درختان به شکل دونات بپاشید و بهتر است حالت اتشفشانی نداشته باشد. این کار باعث می شود حیوانات به حفر کردن آن‌ها یا رفتن به روی درخت تشویق نشوند.

کاشتن برای آینده

بله شما هنوز برای کاشتن گیاهانی که در بهار سردرمی‌آورند، فرصت دارید. هوای خنک پاییز و خاک گرم می تواند زمان مناسب برای کاشت درختان و درختچه ها باشد. پیازها باید اول آبان در زمین کاشته شوند؛ در حالی که درختان و و درختچه ها بهتر است در انتهای آبان کاشته شوند. با کاشت این درختان و درختچه ها در پاییز، مقاومت آن‌ها به مرور، در بهار و تابستان و در مقابل گرما بیشتر شده و در تابستان زنده خواهند ماند.

جارو کردن فضای سبز

جارو کردن فضای سبز

جارو کردن فضای سبز

همه در پاییز در حال جارو کردن برگ ها هستند، اما بهتر است این جارو کردن را تا زمستان ادامه دهید. باقیمانده گیاهان همچنان وجود خواهند داشت که با برف ترکیب شده و باعث ایجاد قارچ ها و بیمترهای در محیط و هرجا برگ ریخته است، خواهند شد. این کار به خصوص برای نگهداری از روف گاردن اهمیت بالایی دارد.