10 ایده برای به کار بردن خلاقیت در طراحی فضای سبز

10 ایده برای به کار بردن خلاقیت در طراحی فضای سبز

خلاقیت در طراحی فضای سبز

خلاقیت در طراحی فضای سبز

بعضی از صاحبان فضای سبز تنها به فرم های طراحی فضای سبز معمول، کوتاه کردن درختچه ها و هرس اصلاحی درختان در زمان نگهداری فضای سبز اکتفا می کنند. با این حال می توان با خلاقیت در طراحی فضای سبز آن را به یک فضای سبز ایده آل تبدیل کرد. طراحی فضای خارجی درست مانند طراحی داخلی نشان دهنده شخصیت و نیازهای شماست.

ممکن است نگران هزینه ای که برای این کار لازم است، باشید؛ ایده های مقرون به صرفه ای که خلاقیت در طراحی فضای سبز را نشان دهد، وجود دارد. در ادامه به تعدادی از این ایده ها پرداخته‌ایم، با ما همراه باشید.

خلاقیت در طراحی فضای سبز

خلاقیت در طراحی فضای سبز

10 ایده برای خلاقیت در طراحی فضای سبز


1- ایجاد مسیرهای شنی جذاب و مرموز

مسیر یک المان اضافی برای هر فضای سبز است که هم برای رفت و آمد و هم برای ایجاد جلوه بصری نقش دارند.

نصب پیاده روهای شنی و ماسه ای را برای فضای سبز خود در نظر بگیرید. سنگریزه ها یکی از مصالح ساده و موثر بوده که کم هزینه، با دوام و مقرون به صرفه هستند. استفاده از شن نیز می تواند مشکلاتی که ممکن است با گل ها ایجاد شود را از بین ببرد. سنگریزه ها می توانند به عنوان یک عایق بین پا و زمین باشند و از کثیف و خاکی شدن پا جلوگیری نمایند.

2- دنج کردن فضای سبز

نشستن در یک مکان ساده، آرام و زیبا برای ساعت های طولانی یکی از خواسته های اصلی صاحبان فضای سبز است. پس اگر فضای کافی دارید، گوشه کوچک دنج خود را ایجاد کنید. با استفاده از حصارها و گیاهان، نقاط استراتژیک برپا کرده تا فضای کوچک و خصوصی ایجاد کنید. به این ترتیب می توانید زمانی برای خود اختصاص داده یا از فعالیت های مورد علاقه خود ،در حالی که در طبیعت احاطه شده اید، لذت ببرید. طراحی فضای سبز با آلاچیق می تواند در خلاقیت در طراحی فضای سبز موثر باشد.

استفاده از لامپ ها

استفاده از لامپ ها

3- لامپ ها را به خاطر بسپارید.

لامپ یک المان مستقل و عالی در فضای سبز شماست که می توانید آن‌ها را با استفاده از خلاقیت در طراحی فضای سبز به کار ببرد. چراغ ها در فضای بیرونی مزایای متعددی را برای خانه شما خواهند داشت، از جمله بهبود دید در طول مسیرهای باغ یا افزودن زیبایی به فضای سبز. انتخاب مناسب نوع لامپ می تواند فضای سبز را در شب زیباتر کرده و امنیت را بالاتر ببرد.

اکثر چراغ های مدرن LED به شما این امکان را می دهند که بدون بالا بردن قبض برق، زیبایی و روشنایی را به فضای سبز هدیه دهید.

ما در شرکت گل پونه مهر نقش جهان متخصص در مراقبت از درختان هستیم و به آن‌ها کمک کرده تا به رشد خود ادامه داده و در طول فصل و سال ها زنده باقی بمانند. هنگامی که به دنبال ایده های جدید و زیبا برای خانه خود هستید، ما می توانیم به شما کمک کرده تا به خواسته خود رسیده، فضای خود را عالی جلوه داده و درختان و درختچه های جذاب و سالمی را پرورش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

4- بازی با پرسپکتیوها

چند ترفند باغبانی در طراحی فضای سبز وجود دارد که می توانید با استفاده از آن‌ها باغ خود را بزرگتر از آنچه هست، نشان دهید. برای مثال، خطوط مستقیم و طولانی می تواند چشم را فریب داده تا یک فضای کوچک، بزرگتر نشان داده شود. چند درخت و گل بلند بکارید تا این توهم را در چشم بیننده ایجاد کنید. از دیگر خلاقیت در طراحی فضای سبز ایجاد نقطه کانونی مناسب است که فضا را بزرگتر می کند.

پرسپکتیو کردن

فضای سبز همراه با میوه ها

5- فضای سبز همراه با میوه ها

یک مزیت بزرگ داشتن درختان و گیاهان در باغ این است که بسیاری از آن‌ها می توانند میوه و انواع توت‌ها را برای مصرفی شخصی شما تهیه کنند. بسته به فصل، می توانید محصولات خود را برداشت کرده و باغ خود را به منبع غذایی ارزشمندی تبدیل کنید. بذرها و نهال های آنها نیز یک سرمایه گذاری مقرون به صرفه هستند، به ویژه اگر می توانید از محصول تازه ذخیره کنید. این خلاقیت در طراحی فضای سبز منجر به درست کردن غذا با تازه ترین مواد می‌شود که  غذا را خوشمزه تر کرده، برای سلامتی بهتر هستند و زندگی را راحت‌تر می کنند.

6- قدرت رنگ ها

یکی از راه های به کاربردن خلاقیت در طراحی فضای سبز استفاده از رنگ هاست. گل هایی با رنگ های روشن و برجسته را در جلوی فضای سبز بکارید تا راحت‌تر دیده شوند. از آنجا که در جلو و مرکز قرار دارند، این گیاهان می توانند چشم را جلب کرده و برجسته تر به نظر برسند و رنگ را به فضای سبز اضافه کنند.

7- از شاخ و برگ ها در طراحی بهره ببرید.

گیاهانی که در فضای سبز می کارید می توانند به شما کمک کرده تا آن را بزرگتر نشان دهید. گیاهان گرمسیری بزرگ که دارای شاخ و برگ های بزرگی هستند، می توانند مقیاس منظره را تغییر داده و آن را جادارتر جلوه دهند. به دنبال گیاهانی با برگ های بزرگ و سرسبز باشید. برگ های بسیار بزرگ کمک کرده که فکر کنید در این فضای کوچک تعداد بیشتری گیاه وجود دارد. به عنوان یک امتیاز با خلاقیت در طراحی فضای سبز، انتخاب گیاهان با شکل غیرمعمول برگ ها، می تواند فضای سبز را جذاب تر جلوه دهد.

8- از دوستان خود قلمه بگیرید.

برخی از گیاهان را می توان از قلمه های کوچک گیاهان دیگر پرورش داد. اگر دوستانی دارید که مهارت زیادی در باغبانی دارند، از آن‌ها بخواهید که قلمه های کوچک از گیاهان مورد علاقه‌تان را به شما بدهند.

برخی از گیاهان حتی با برش های کوچک می توانند به خوبی رشد کنند، بنابراین می توان از دیگران برای تهیه چند گیاه زیبا برای باغ خود کمک بخواهید.

9- به مرزهای فضای سبز خود توجه کنید.

به طور معمول، مرزهای شما نشان دهنده مرز بین خانه شما و همسایه است. با این حال می توانید راه هایی پیدا کنید که این مرزها زیبا و هماهنگ با دکوراسیون خارجی خانه شما باشد.

یک ردیف از درخت یا درختچه ها در امتداد لبه باغ خود بکارید تا آن را جذاب تر کند. همچنین می توانید با به کار بردن خلاقیت در طراحی فضای سبز از گیاهان پیش رونده روی نرده ها استفاده کرده تا مرزهای جذاب تری برای فضای سبزی خود داشته باشید.

نصب آبنما

10- نصب یک فواره و آبنما

یکی دیگر از راه‌های خلاقیت در طراحی فضای سبز استفاده از آب نماها است. اضافه کردن چشمه به فضای سبز درون حیاط می تواند یک نقطه کانونی زیبایی را فراهم کند.

داشتن یک چشمه به زیبایی فضای سبز شما هویت جدیدی داده و چشم را به سمت خود جذب می کند. همچنین این چشمه می تواند کاربردی تر بوده و محلی برای حمام و آبخوری پرندگان باشد. ایجاد فضایی امن برای پرندگان می تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد. صدای عبور آب از چشمه نیز آرامش بخش بوده و هنگامی که وارد باغ می شوید، استرس شما کاهش خواهد یافت.

اشتراک گذاری
×

گلپونه مهر نقش جهانy WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟