انتخاب بهترین گزینه برای کفپوش های طراحی فضای سبز

انتخاب بهترین گزینه برای کفپوش های طراحی فضای سبز

کفپوش های طراحی فضای سبز

کفپوش های طراحی فضای سبز

برخی از صاحبخانه ها زمان زیادی را صرف بازسازی داخل خانه خود می کنند، به طوری که توانی برای ساخت فضای سبز و انتخاب کفپوش های طراحی فضای سبز نخواهند داشت. اما برای صاحبان خانه که دوست دارند زمانی را در فضای بیرونی به سر ببرند، ظاهر فضای سبز بیرونی اهمیت زیادی دارد. این کار زمانی به وقوع می پیوندد که ظاهری که می خواهید را به خانه خود بدهید. جایگزین های بیشماری برای کفپوش های چوبی وجود دارد. هنگام انتخاب کفپوش های طراحی فضای سبز می توانید موارد زیر را برای کفپوش پاسیو، حیاط، ایوان و حیاط خلوت در نظر بگیرید. این لیست به شما برای انتخاب کمک خواهد کرد.

کفپوش های طراحی فضای سبز

کفپوش های طراحی فضای سبز

کفپوش های طراحی فضای سبز


کفپوش چوبی کلاسیک

بحث را با کفپوش چوبی در بین کفپوش های طراحی فضای سبز شروع می کنیم که احتمالا اولین گزینه انتخابی شماست. با توجه به ظاهر همه کاره و کامپوزیت آن، جای تعجبی نیست که پوشش چوبی سنتی، یک انتخاب محبوب برای حیاط های بیرونی باشد. کفپوش چوبی با پالیش شیک و صیقلی، ظاهری مدرن می گیرد. چوب همیشه شیک است، بنابراین هرگز نگران این که از مد خارج و قدیمی شود، نباشید.

چوبی کلاسیک

چوبی کلاسیک

روکش کامپوزیت چوب

با همه زیبایی هایی که چوب طبیعی دارد، گاهی فواید چوب کامپوزیت نادیده گرفته می شود. با استفاده از فناوری لاکچری وینیل بدون هیچ زحمتی می توان یک روکش چوبی داشته باشید. چوب کامپوزیت بین کفپوش های طراحی فضای سبز ظاهری واقعی داشته، اما کمتر از چوب طبیعی نیاز به نگهداری دارد. به جای نگرانی در مورد پوسیدگی چوب، موریانه، انقباض یا انبساط و دیگر مسائل مربوط به چوب، چوب کامپوزیت به راحتی با آب و صابون تمیز می شود. به عنوان یک امتیاز دیگر این که چوب کامپوزیت در برابر آتش مقاوم است.

روکش کامپوزیت چوب

کاشی و سرامیک

اگر می خواهید همسایه ها به شما حسادت کنند، از کاشی های سنگی کلاسیک بین کفپوش های طراحی فضای سبز استفاده کنید. هیچ چیز زیباتر از آنها نیست و اکثر گزینه سنگ ها در واقع سنگ واقعی نیستند. آنها بسیار ارزان تر و بادوام تر هستند، از جمله کاشی های چینی در فضای سبز. کفپوش های سنگی در عین همه کاره بودن، تمیز کردن و نگهداری آسان تر و نیز ظاهری مجلل دارند. یک جاروی ساده برای تمیز کردن آن ها کافیست. کاشی همچنین برای طراحی فضای سرگرمی نیز مناسب است. تنها مشکلی که دارند، لیز بودن آن‌ها در باران و در کنار استخر است.

کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک

بتن

برخی شاید بتن را بین کفپوش های طراحی فضای سبز در نظر گیرند. اما بسیاری از صاحبخانه ها بتن را انتخاب می کنند چون نگهداری آنها آسان است و تقریبا دوام بسیار بالایی دارند. می توانید یک نمونه لکه دار را انتخاب کنید یا نمونه های طبیعی را برای کفپوش در نظر بگیرید. بتن ها بسیار تمیز و ارزان هستند. می توان آن‌ها را رنگ کرد یا بافتی به آن ها اضافه کرد و از حالت سادگی درآورد. اگر بچه کوچک دارید باید مراقب آن‌ها باشید، زیرا بتن سخت است و ممکن است به کودک صدبه بزند. از بتن برای کفپوش محل نگهداری تجهیزات باغبانی فضای سبز نیز می توان استفاده کرد.

بتن

بتن

آجر به عنوان کفپوش طراحی فضای سبز

آجر به عنوان یکی از بادوام ترین گزینه های موجود است. آجرها تنوع رنگ و الگوی زیادی دارند و به کفپوش شما جلوه ای منحصربفرد می دهند. اگر شومینه یا کباب‌پزی در بیرون خانه دارید و می خواهید به خانه خود آرامش بدهید، آجر بهترین انتخاب است. بزرگترین عیب آجر هزینه آن است. اگر آجر توسط یک متخصص نصب شود، برای همیشه دوام می آورد. تا زمانی که خودتان آن را نابود نکنید، آن آجر باقی خواهند ماند، در ضمن شیک و باکلاس است و به خانه شخصیت و هویت می‌دهد.

کفپوش آجر

کفپوش آجر

انتخاب کفپوش های طراحی فضای سبز باید براساس شرایط آب و هوایی، علایق شما و با شناخت از شرایط خانه باشد. شرکت گل پونه مهر نقش جهان در کنار هرس درختان فضای سبز به شما در این انتخاب کمک خواهد کرد. برای دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.

چمن مصنوعی

این روزها صاحبان خانه بیشتر از قبل، از چمن مصنوعی برای کفپوش های طراحی فضای سبز استفاده می کنند. چمن مصنوعی در چند دهه گذشته راه زیادی را طی کرده و بسیار واقعی به نظر می رسد. در بیشتر موارد ممکن است از کنار چمن مصنوعی عبور کرده و هرگز متوجه نشوید که چمن واقعی نیست. به همین دلیل بیشتر جایگزینی برای چمن واقعی مخصوصاً در آب و هوای گرم تر است. نگهداری چمن مصنوعی بسیار آسان است و جز موارد ساده در نگهداری فضای سبز محسوب می شود. با چمن مصنوعی دیگر نیاز به چمن زدن در دمای بالای 40 درجه نخواهید داشت.

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی

فرش کردن فضای سبز

فرش کردن فضای سبز نیز یکی دیگر از گزینه های کفپوش طراحی فضای سبز است. فرش در فضای سبز گزینه عالی برای حیاط است، به ویژه در آب و هوای خشک. البته، در مورد فرشی که در اتاق خواب خود پهن کرده اید صحبت نمی کنیم. فرش درفضای سبز معمولاً سبکی مشابه به آنچه در ورزشگاه و ادارات دیده می شود، دارد. فرش در فضای سبز، در مهمانی ها حس درون خانه را به شما می دهد و ترکیب و هماهنگی در طرح فرش می تواند سرگرم کننده باشد. یکی از گزینه های ارزان استفاده از فرش است. هرچند فرش در فضای باز با دوام است، اما برای حفظ ظاهر خود، به مراقبت منظم نیاز دارد. اگر فرش را برای کفپوش های طراحی فضای سبز انتخاب می کنید، بیشتر از سایر گزینه ها نیاز به دقت و بررسی خواهید داشت.

کفپوش لاستیکی

کفپوش لاستیکی در بین کفپوش های طراحی فضای سبز جز گزینه های فوق العاده بوده، ولی ممکن است که کار بیشتری بگیرد. این کفپوش، همه کاره، بادوام، ضربه گیر و در برابر لغزش مقاوم است و ظاهر خوبی دارد. اگر بچه دار هستید، کفپوش لاستیکی برایتان مناسب است، زیرا ظاهر آجر یا سنگ فرش را از لغزندگی و سختی دور می کند. کفپوش لاستیکی گزینه خوبی برای سطح اطراف استخر است.

اکنون که گزینه های زیادی به عنوان کفپوش طراحی فضای سبز دارید، تصمیم نهایی باید براساس شرایط محل گرفته شود. آیا کفپوش برای حیاط جلوی خانه، باغچه یا حیاط خلوت است؟ آیا برای ایوان یا برای محل سرگرمی می خواهید کفپوش کنید؟ و… ! بهتر است ابتدا هدف خود را مشخص کرده و بنابر آن تصمیم نهایی را بگیرید.

اشتراک گذاری
×

گلپونه مهر نقش جهانy WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟