بهترین گل های چهار فصل برای باغچه حیاط

بهترین گل های چهار فصل برای باغچه حیاط

گل های چهار فصل برای باغچه و حیاط

گل های چهار فصل برای باغچه و حیاط

گل های چهار فصل برای باغچه حیاط و هر نوع باغی بخش مهمی است، مهم نیست در کجای کشور زندگی می کنید، آنها رنگ، بافت و حتی حریم خصوصی را در تمام طول سال برای شما فراهم کرده و غذا و سرپناهی را به پرندگان و حیات وحش ارائه می دهند. هزاران نوع گل و گیاه چهارفصل در هر اندازه و شکل با رنگ های مختلف سبز، از پررنگترین و زمردی تا سبز طلایی آفتابی وجود دارد. برخی از گونه ها گرما و سرمای شدید را تحمل می کنند، بنابراین هنگام خرید حتما برچسب یا توضیحات گیاه را بخوانید تا محصولی را پیدا کنید که برای منطقه شما مناسب باشد.

هنگامی که در حال طراحی باغچه حیاط خود هستید، فراموش نکنید که ارتفاع و پهنای گیاه چقدر است، به خصوص اگر می خواهید گل های چهارفصلی برای باغچه حیاط خود انتخاب کنید که سریع رشد کند. این درختچه ها همیشه کوچک باغی نمی مانند و گاهی نیاز به سه بار در سال هرس کردن دارند.

گل های چهار فصل برای باغچه حیاط

گل های چهار فصل برای باغچه حیاط

اتفاق خوب این است که در سال های اخیر در کنار بهترین درختچه های آپارتمانی گونه های جدیدی از گل های چهار فصل برای باغچه حیاط شناخته شده اند که زیبا و فشرده باقی می مانند؛ بنابراین به خوبی در مقابل خانه تان درون گلدان ها یا باغچه ها یا کنار پله ها جای می گیرند.

شرکت گل پونه مهر نقش جهان با طراحی و مشاوره در انتخاب گیاهان مناسب برای باغچه و فضای سبز شما می تواند در زیباتر شدن آنها و نیز نگهداری فضای سبز به شما کمک کند، برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

انواع گل های چهار فصل برای باغچه حیاط


در ادامه این مقاله از گلپونه، تعدادی از گل های چهار فصل برای طراحی فضای سبز باغچه حیاط را معرفی کرده‌ایم:

سرو تزئینی

این درختچه در بین گیاهان چهار فصل برای باغچه حیاط، به سرما مقاوم است و دارای سوزن های زیباییست. بسیاری از گونه ها به شکل هرمی یا تقریبا شبیه هرم رشد می کنند که به همین دلیل می‌توان آن‌ها را گیاهی زیبا و بدون نیاز به نگهداری دانست.

سرو تزئینی

سرو تزئینی

چرا آن‌ها را دوست داریم: سوزن های زیبای شبیه سرخس دارند.

گاردنیا

شاخ و برگ های زیبای براق، سبز تیره و شکوفه های معطر سفید مایل به کرم، این گل های چهار فصل برای باغچه حیاط را برای هر آب و هوای گرمی مناسب می کند. برخی از گونه های جدیدتر در تمام فصل شکوفا می شوند.

گاردنیا

گاردنیا

چرا آن را دوست داریم: گل های خوشبو و چشم نواز دارند.

شوکران

شاخه های متراکم و شاخ و برگ با بافت ریز این درختچه را به صورت جدا می کارند یا گاهی به صورت توده کاشته می شود تا صحنه زیبایی ایجاد کند. آنها می توانند سایه را تحمل کنند.

درختچه شوکران برای باغچه حیاط

درختچه شوکران برای باغچه حیاط

چرا آن را دوست داریم: ظاهری زیبا با میوه های مخروطی دارد.

خاس نرم

شاخه های عمودی و شکل عمدتاً گرد این خاس نرم، آن را برای کاشت در پیاده روها و مسیر رفت و آمد مناسب می کند.

گل های چهار فصل برای باغچه و حیاط

گل های چهار فصل برای باغچه و حیاط

چرا آن را دوست داریم: جایگزین خوبی برای شمشادهاست.

خاس آبی برای طراحی فضای سبز باغچه حیاط

با برگ های تیر و نوک تیز و توت های قرمز روشن، از انواع مناسب گل های چهار فصل برای باغچه حیاط است. مطمئن شوید که هر دو نوع گیاه ماده و نر را در باغچه بکارید تا توت ها به ثمر بنشینند.

گل های چهار فصل مناسب برای باغچه حیاط

گل های چهار فصل مناسب برای باغچه حیاط

چرا ما آن را دوست داریم: رنگی زیبا به زمستان ها می دهند.

سروهایی با فرم گرد

سروهای بادبزنی که به شکل گرد رشد می کنند، بسیار زیبا هستند. بسیاری از آنها در محدوده قد 12 تا 24 اینچ قرار دارند، بنابراین می توانید آنها را تقریباً در هر نقطه از چشم انداز باغچه خود بکارید. این نوع گیاه برای آب و هوای سرد فوق العاده است.

درختچه همیشه سبز برای باغچه حیاط

درختچه همیشه سبز برای باغچه حیاط

ما چرا آنها را دوست داریم: از انواع گل های چهار فصل برای باغچه حیاط که کوتوله و همیشه سبز است.

شمشاد پیچ

این گل های چهار فصل برای باغچه حیاط شکل تپه زنی دارد که برای کاشت در بستر باغچه مناسب است. بسیاری از انواع آن دارای برگ های رنگارنگ با رنگ های طلایی و سبز یا سفید است که در زمستان به صورتی تا قرمز تبدیل می شود.

درختچه برای طراحی فضای سبز باغچه حیاط

درختچه برای طراحی فضای سبز باغچه حیاط

چرا ما آن را دوست داریم: درختچه هایی با رنگ های مختلف و جذاب هستند.

آزالیا از گل های چهار فصل برای باغچه حیاط

این درختچه ها با برگ های سبز براق در اوایل بهار با رنگ های دوست داشتنی صورتی، هلویی، مرجانی، بنفش یا گل سفید خودنمایی می کنند. برخی از انواع آزالیا که برای آب و هوای گرم مناسب هستند، دوباره شکوفا می شوند. اگر می خواهید شاخ و برگ خود را در تمام سال حفظ کند، حتماً یک گونه همیشه سبز آن را خریداری کنید.

آزالیا گلی چهار فصل برای باغچه حیاط

آزالیا گلی چهار فصل برای باغچه حیاط

چرا ما آن را دوست داریم: گل های رنگارنگ زیبایی دارد.

ارس

درخت های عرعر در اشکال و اندازه های مختلف با رنگ های مختلف از سبزآبی تا طلایی عرضه می شوند. برخی از آنها کم رشد هستند و بر روی زمین پخش می شوند، در حالی که انواع دیگر آن‌ها رشدی عمودی دارند.

ارس درختچه چهار فصل برای طراحی فضای سبز باغچه

ارس درختچه چهار فصل برای طراحی فضای سبز باغچه

چرا ما آنها را دوست داریم: از گل های مقاوم در برابر سرما است که برای فضای سبز باغچه حیاط مناسب است.

شمشاد

برگ های گرد ریز که رنگ سبز تیره خود را در سردترین ماه‌های سال حفظ می کند، شمشاد را به یکی از محبوب ترین گیاهان تبدیل کرده است. بیشتر انواع شمشاد را می توان به صورت پرجین توپی برش داد یا آن را رها کرد تا به شکل طبیعی تر رشد کنند. به دنبال گونه ای جدیدتر و مقاوم در برابر بیماری باشید.

شمشاد، محبوب ترین درختچه برای طراحی فضای سبز باغچه

شمشاد، محبوب ترین درختچه برای طراحی فضای سبز باغچه

چرا ما آنها را دوست داریم: گونه‌ای از گل های چهار فصل برای باغچه حیاط به صورت کلاسیک است که برای بسیاری از باغ ها نیز مناسبند.

خزه هندی

در برابر برگ های سبز تیره و براق این گیاه، گل هایی زیبا با رنگ های بنفش درخشان، صورتی کم رنگ و سفید ظاهر می شوند. با اینکه اغلب فقط در آب و هوای گرم رشد می کند، ولی نمونه های جدیدتر به سرما نیز مقاوم است. این گیاه سایه را ترجیح داده و به عنوان یک پرچین مناسب است.

خزه هندی، درختچه گلدار همیشه سبز

خزه هندی، درختچه گلدار همیشه سبز

چرا ما آن را دوست داریم: درختچه گلدار همیشه سبز و زیبایی است.

سرخدار

این نوع درختچه در بین گل های چهار فصل برای باغچه حیاط دارای شاخ و برگ های متراکم با بافت ریز و پوسته مایل به قرمز است. این گونه، کم رشد است و رشدی عمودی دارد.

درختچه سرخدار برای فضای سبز باغچه

درختچه سرخدار برای فضای سبز باغچه

چرا ما آن را دوست داریم: در مقابل سرما مقاوم است.

هالی ژاپنی از گل های چهار فص برای باغچه حیاط

هالی ژاپنی برگ های کوچک و گردی دارد که فرم های جذابی دارند. آن‌ها ساختار زیبایی داشته که می توانند به باغچه شما یا به گلدان های کنار درب ورودی شما زیبایی دو چندانی ببخشند.

هالی ژاپنی برای طراحی فضای سبز باغچه حیاط

هالی ژاپنی برای طراحی فضای سبز باغچه حیاط

چرا ما آنها را دوست داریم: فرم زیبای این گیاه، جذابیت زیادی به باغچه می‌دهد.

اشتراک گذاری
×

گلپونه مهر نقش جهانy WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟