ایده های طرح گلکاری در طراحی فضای سبز

ایده های طرح گلکاری در طراحی فضای سبز

گلکاری در طراحی فضای سبز

گلکاری در طراحی فضای سبز

طرح های گلکاری در طراحی فضای سبز در فرم های مختلفی از گل ها و رنگ ها گرفته تا طراحی فضای سبز دیده می شوند. انواع بسیار زیادی از این طرح ها برای شما وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید.

ایده های طرح های گلکاری در طراحی فضای سبز به شما این انگیزه را می دهد تا فضای سبز خود را بر اساس آن طراحی کنید. شما می توانید این ایده ها را براساس سلایق خود استفاه کرده و عناصری که بیشتر دوست دارید را در بین آن‌ها انتخاب کرده یا با ایده های جدیدتری از خودتان ترکیب کنید.

چند ایده برای گلکاری در طراحی فضای سبز


طرح گلکاری حلقوی

در این نوع طرح، باغ گل به صورت حلقه ای و دوار در مرکز فضای سبز قرار می گیرد که یک المان بزرگ و چشم نواز نیز در میانه و مرکز آن در نظر گرفته شده تا فضایی را بسازد که بازدید کنندگان و دوستان شما آن را دوست داشته باشند.

طرح گلکاری حلقوی

طرح گلکاری حلقوی

علاوه بر این، دایره ای که با لایه بندی عالی طراحی شده باشد برای کمال گرایان منظره بسیار خوبی را فراهم می کند. از آنجا که دایره ها نشان دهنده تمامیت و بی نهایت هستند، ایجاد یک فضای سبز با گلکاری حلقوی می تواند حسی معنوی را نیز به مخاطب منتقل کند.

طرح گلکاری گره ای

یک باغ پرپیچ و خم، پر از پرچین های سر سبز و گل های بی نظیر، می تواند یک نمونه خوب از طرح های گلکاری در طراحی فضای سبز باشد. اما برای این طراحی نیاز به فضای بیشتری دارید تا نتیجه گلکاری زیبا و بی نظیر شود.

طرح گلکاری گره ای

طرح گلکاری گره ای

اگر فضای زیادی برای این کار ندارید، یک باغ با طرح گلکاری در طراحی فضای سبز گره ای مینیاتور، می تواند نتیجه مورد پسندتان را به شما بدهد.

مرزهایی با گل های اطلسی

این طرح گلکاری در طراحی فضای سبز ارزان و ساده بوده و مورد علاقه بسیاری از افراد است. برای مثال، گل اطلسی در این طرح گلکاری لازم نیست حتی درون زمین کاشته شود.

مرزهایی با گل های اطلسی

مرزهایی با گل های اطلسی

گل های اطلسی از محل خود بیشتر رشد می کنند. شما آنها را آن جور که می خواهید بکارید و بگذارید در آنجا رشد کرده و تکثیر شود. اگر رنگ صورتی را دوست دارید، گل های اطلسی صورتی بهترین انتخاب برای شما هستند، ولی رنگ های دیگری نیز دارند که می توانید آن ها را در طرح های خود به کار ببرید.

طرح بستر گلکاری کشیده

اگر در فضای سبز خود چمن کاری خالی دارید، می توانید آن را با یک بستر بزرگ و مستطیلی پر کنید. این کار را بهتر است به یک متخصص بسپارید، مگر این که واقعا کار کردن با بیل و قیچی باغبانی را به خوبی بلد باشید.

در هر صورت، داشتن این بستر گل زیبا در میان فضای سبز، آن را فوق العاده خواهد کرد. در بین این بستر گل نیز می توانید از درختان استفاده کنید. درختان را در موقعیت های مختلف قرار داده و انواع مختلف درختان را امتحان کنید.

طراحی گلکاری بخش مهمی در طراحی فضای سبز است که گاهی نیاز به متخصصین برای پیشبرد آن دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوع گل‌ها، نحوه گلکاری و نوع نگهداری از آن‌ها، با ما در شرکت گل پونه مهر نقش جهان تماس بگیرید.

طرح گلکاری در طراحی فضای سبز در بلوک ها

اگر بدانید که بهترین گلدان برای گلکاری در طراحی فضای سبز استفاده از بلوک های سیمانی‌ست، تعجب می کنید! ظاهر خاکستری آن‌ها رنگ های زنده گل ها را بیشتر و فرم آن‌ها، طراحی فضای سبز را بهتر جلوه می دهد.

گلکاری در طراحی فضای سبز

استفاده از بلوک ها

بهتر از همه این که ارزان هستند! اگر می خواهید برای یک فضای کوچک، گلکاری در طراحی فضای سبز را انجام دهید، این ایده بهترین انتخاب برای شماست.

بستر گلکاری در اطراف خانه

به جای هاله ای بی جان و بی حال اطراف خانه، می توانید منظره‌ای از بستر گل های صورتی و سبز را در فضای بیرون خانه طراحی کنید. این نوع برای طراحی فضای سبز در مجتمع های مسکونی ایده مناسبی است.

گلکاری در فضای سبز اطراف خانه

گلکاری در فضای سبز اطراف خانه

رنگ های روشن در گلکاری در طراحی فضای سبز مانند نمونه بالا می تواند فضایی شاد به خانه شما داده و باعث شادی بازدیدکنندگان شود.

اگر رنگ صورتی را دوست ندارید، گل هایی با رنگ های متفاوت وجود دارد که می توانید برای این کار امتحان کنید.

طرح گلکاری در طراحی فضای سبز معلق

بعضی از طرح های گلکاری در طراحی فضای سبز بسیار ساده تر از دیگران است. در این گلکاری در طراحی فضای سبز گلدان ها توسط گل هایی زیبا و سالم پنهان می شوند و این توهم را ایجاد می کند که گل ها به خودی خود آویزان است، زیبا نیست؟ تاثیر فضای سبز در کاهش آلودگی هوا را نیز در این نوع می توان لمس کرد.

اگر در فضای باز مد نظر شما باران نمی بارد، مطمئن شوید که به طور منظم گل‌ها را آبیاری می‌کنید.

طراحی فضای سبز با گلکاری معلق

طراحی فضای سبز با گلکاری معلق

طرح گلکاری روی کالسکه

ظاهر قدیمی یک کالسکه ای که دیگر کار نمی کند و قابل استفاده نیست را می توان با گلکاری زیبا کرده و در فضای سبز به کار ببرید. این کالسکه می تواند روی چمن، باعث بهتر جلوه دادن آن شده و در خود گل های زیبایی حمل کند.

هرجایی از فضای سبز خود، کالسکه را قرار دهید، زیبا خواهد بود؛ چه در مرکز، چه در گوشه ای دنج. گاری های قدیمی یا واگن هایی با استایل جدید نیز می توانند این طرح شما را کامل کنند.

طرح گلکاری روی کالسکه در فضای سبز

طرح گلکاری روی کالسکه در فضای سبز

طرح گلکاری در گلدان

نمی خواهید برای گلکاری در طراحی فضای سبز خود زیاد هزینه کنید؟ راحت‌ترین راه این است که گلکاری را در گلدان ها انجام دهید.

گل های گلدانی چون در سایز، فرم و طرح های مختلف گلدان ها جای می گیرند، می توانند انتخاب خوبی در طراحی فضای سبز باشند. اما مهمترین مساله این است که گلدان ها را به صورت خلاقانه در طراحی به کار ببرید و فقط آنها را به خط نکنید. می توانید از گلدان های دست ساز، با طرح‌های مختلف استفاده کنید.

گلکاری پشت پنجره

گلکاری پشت پنجره

گلکاری پشت پنجره

وصل کردن گلدان به پنجره نه تنها فضای سبز حیاط یا ویلا را زیباتر می کند، بلکه به خانه شما نیز ظاهری نو و زیبا می بخشد. دیدن گل ها از پشت پنجره مرزی بین فضای بیرون و درون ایجاد کرده و آن را زیباتر جلوه می دهد.

می توانید این گلدان ها را از فروشگاه خریداری کرده و خودتان پشت پنجره نصب کنید. انواع مختلفی از این گلدان‌ها موجود است که گران نیستند، ولی باید از اتصال صحیح آنها مطمئن شوید. زمانی که می خواهید گل را برای این گلدان ها انتخاب کنید، نحوه تابش خورشید و میزان نور مورد نیاز آن‌ها را در نظر داشته باشید.

استفاده از تایرها برای گلکاری در طراحی فضای سبز

استفاده از تایرها برای گلکاری در طراحی فضای سبز

استفاده از تایرها برای گلکاری در طراحی فضای سبز

لاستیک ها معمولا فضای زیادی را می گیرند و به سختی به محل دفن زباله ها منتقل می شوند، برای همین انتخاب خوبی برای گلکاری هستند.

اگر چند لاستیک ضایعاتی دارید، تبدیل آنها به باغ گل نه تنها ظاهر چمن اطراف آن را زیباتر می کند، بلکه می توانید آنها را بازیافت کنید. تنها کافیست لاستیک را رنگ کرده تا یک باغ زیبا و به روز داشته باشید.

نکات ضروری در گلکاری در طراحی فضای سبز


گلکاری در طراحی فضای سبز فقط شروع کار است. تجربه ای که از این کار خواهید داشت هیچ وقت فراموش نمی کنید. در اینجا به بیان چند راهکار برای داشتن اشتباهات کمتر در این نوع طراحی، پرداخته‌ایم:

15 دقیقه در باغ خود وقت بگذارید.

روزانه حداقل 15 دقیقه در فضای سبز و محیط گلکاری شده آن وقت بگذارید. این زمان باید صرف چیدن علف‌های هرز و آبیاری گل‌ها و همچنین از بین بردن حشرات مضر شود.
با آبیاری مکرر خاک را مرطوب نگه دارید.

خاک را بررسی کنید، اگر مرطوب است می توانید آبیاری را به تعویق بیاندازید، اما اگر خشک است باید آن را آبیاری کنید.

از کودها برای گلکاری استفاده کنید.

اگر خاک شما فاقد مواد مغذی مورد نیاز گیاهان باشد، استفاده از کودها و مواد غذایی گیاهی مطابق برچسب آنها مفید خواهد بود.

گلکاری در فضای سبز

گلکاری در فضای سبز

فضای سبز را مالچ پاشی کنید.

در سال اول رشد گیاه، 2 اینچ مالچ در کف محل کاشت گیاهان چندساله خود بریزید و پس از آن هر سال تا 2 اینچ آن را پر کنید. یکساله ها می توانند با 2 تا 3 اینچ مالچ همراه شوند. این تکنیک باعث صرفه جویی در آب و کاهش رشد علف های هرز می شود.

اشتراک گذاری
×

گلپونه مهر نقش جهانy WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟